Zpět na články

Vyrážíte na dovolenou? Na německých silnicích hrozí "megazácpy"

VIDEO. Nejhorší víkend na cestování v letošní letní sezoně očekává německý autoklub ADAC v závěru týdne na dálnicích v Německu. Na kolony a zdržení se mají řidiči připravit zejména na jihu země kvůli začínajícím prázdninám v lidnatém Bavorsku. Domů se budou také vracet tisíce dovolenkářů ze sedmi spolkových zemích, kde letní volno naopak končí.

zdroj: Archiv

Hlavní nápor motoristů němečtí dopravní experti předpokládají na tazích směrem na jih. Kromě Bavorů na silnice vyrazí i druhá vlna rekreantů ze sousedního, neméně lidnatého Bádenska-Württemberska, kde prázdniny začaly minulý týden. Zácpy se ale mohou tvořit i v opačném směru, neboť zpět z dovolených zamíří obyvatelé převážně severoněmeckých regionů.

Za trasy, kterým by se řidiči na konci týdne u českých sousedů měli raději vyhnout, ADAC označil dálnici A3 v úseku Frankfurt nad Mohanem až Norimberk, A6 mezi Norimberkem a Heilbronnem, A7 od Würzburgu do Füssenu, A8 ze Stuttgartu do rakouského Salcburku, A9 spojující Mnichov s Berlínem, bavorskou dálnici A93 a dálniční obchvat Mnichova.

Kdo může, měl by vyrazit ve všední den

Těm, kteří chtějí bez stresu dojet přes Německo na dovolenou, autoklub doporučuje nevyjíždět na tamní dálnice v pátek a v neděli odpoledne. V sobotu pak varování před hustým provozem platí po celý den. Kdo může, měl by vyrazit ve všední den, kdy je cestování po Německu podle ADAC mnohem klidnější.

Obrnit se trpělivostí autoklub ale doporučuje i těm řidičům, kteří se o víkendu chystají na hlavní dálniční tahy v Rakousku, Švýcarsku, Itálii, Francii, Chorvatsku nebo ve Slovinsku.

Tagy: Dovolená

Zdroj: ČTK

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články