Zpět na články

V Muzeu čokolády chystají výstavu Svět marcipánové módy

Kolekci více než čtyřicítky modelů historických i současných oděvů vyrobených z marcipánu chystají v Muzeu čokolády a marcipánu v Táboře. Oblečeny do nich budou panenky Barbie. Výstava má prezentovat zábavnou formou nejen historický vývoj oděvů, ale také krásu a detail cukrářského umění, řekla dnes manažerka muzea Lenka Želivská. 

Muzeum čokolády Muzeum čokolády, zdroj: Profimedia.cz

Výstava Kouzelný svět marcipánové módy díky panenkám zřejmě zaujme zejména holčičky, dospělí zase ocení styl a přesnou práci autorky Michaely Sehnalové, která panenky tvořila přes půl roku. "Největší práci mi dala příprava a studium historických materiálů, aby šaty vypadaly opravdu věrně. Samotná realizace pak trvala několik měsíců. Šaty jsem doplnila i klobouky, kabelkami, botami a dalšími doplňky, které se v dané době nosily," řekla Sehnalová. Současnost reprezentuje pět modelů od Blanky Matragi i svatební oblečení britského prince Williama a jeho ženy Catherine. 

Výstavu, jejíž vernisáž se uskuteční 20. září, doplní ukázky skutečných kostýmů a odborné texty. Mužská část může přijít zhodnotit repliku čokoládové sochy hokejisty Jaromíra Jágra. První verze plastiky se v muzeu roztekla při červnových vedrech, a tak se cukrářské trio Kopecký-Nácalová-Uhlíková pustilo do práce na nové soše. 

Muzeum čokolády a marcipánu bylo otevřeno loni v září v historickém centru Tábora, za první rok existence ho navštívilo 50.000 lidí. Je největší svého druhu v Česku a jedno z největších v Evropě. Vzniklo ve třech spojených domech v centru památkové rezervace na ploše přes 1000 metrů čtverečních. Jeho vybudování včetně náročné rekonstrukce domů stálo 34 milionů korun. Návštěvníky do turistické atrakce láká především každodenní degustační menu, dílny pro děti a možnost dívat se přes sklo přímo pod ruce cukrářů. 

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články