Zpět na články

Nejhorší řidiči? Právníci a soudci.

Pracovní náplní právníků a soudců je zákon a právo, když ale dojde na silniční předpisy, příliš si s nimi hlavu nelámou.

zdroj: Archiv

Právě právníci a soudci jsou totiž podle studie americké internetové pojišťovací společnosti insurance.com nejnebezpečnějšími řidiči. Informovala o tom agentura Reuters.

Studie zjistila, že 44 procent právníků, při zjišťování cen pojištění na insurance.com, uvedlo, že v minulosti měli dopravní nehodu. Na druhé příčce nelichotivého žebříčku se umístili pracovníci finančních oborů a třetí skončili státní zaměstnanci.

Naopak nejlepšími řidiči jsou podle studie profesionální sportovci. Jen 17 procent z nich na webu insurance.com uvedlo, že v minulosti měli dopravní nehodu. Dobré výsledky zjistila společnost také například u žen v domácnosti. Podle Beldena vyžaduje práce žen či mužů v domácnosti také zvládání více věcí najednou, ale často s tím souvisí péče o děti. "Když jsou v autě děti, lidé většinou tolik nespěchají a jsou opatrnější," podotkl. Navíc nebývají tito lidé na silnici během dopravních špiček.
    
Desítka nejhorších řidičů z hlediska profese podle studie serveru insurance.com:

    
    1. právník/soudce
    2. pracovník ve finančním oboru
    3. státní zaměstnanec
    4. barman nebo číšník
    5. obchodník
    6. pečovatel o psy
    7. pracovník v marketingu a reklamě
    8. holič/stylista
    9. sportovní trenér
    10. zdravotní sestra

Zdroj: ČTK

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články