Zpět na články

Na hradě Veveří si návštěvníci o víkendu užívali

Velikonoční neděli zpestřenou bohatým programem si na hradě Veveří u Brněnské přehrady užilo na 1200 návštěvníků. Byly pro ně připraveny jak speciální prohlídky hradu, tak program pro děti včetně malování papírových velikonočních vajec.

zdroj: Archiv

"Otevřeno sice už bylo čtvrtý víkend, ale poprvé s takhle velkou návštěvností," uvedl kastelán hradu Petr Fedor. Dospělí dnes mohli využít prohlídek hradu i v nově opravených částech takzvaného Anglického traktu, děti malovaly papírová velikonoční vejce nebo se účastnily turnaje v kuličkách.

Moravský Karlštejn

Příjemný a slunný den návštěvníkům nezkazila ani odpolední silná přeháňka s kroupami. Od května má hrad otevřeno denně kromě pondělí, příští víkend se tam například uskuteční přehlídka starých aut.

Veveří bylo původně zdevastované, obří komplex je postupně obnovován už desátým rokem. Dosud jeho rekonstrukce přišla na zhruba 75 milionů korun, z nichž 46 milionů poskytl stát a 25 milionů město Brno.

Hrad Veveří označují odborníci za "moravský Karlštejn". Jde o jeden z nejstarších hradních komplexů na Moravě. Ročně jej navštíví bezmála 80.000 turistů, zájem o něj vzrůstá.

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články