Zpět na články

Na dovolenou do Dominikánské republiky? Pozor na choleru

lna cholery, která si v Dominikánské republice vyžádala už 16 obětí na životech, vedla vládu této karibské země k vyhlášení stavu pohotovosti. Opatření se týká především hlavního města Santo Dominga.

Placeholder Placeholder, zdroj: Archiv

V 17 oblastech metropole lékaři vyhledávají osoby s příznaky nakažlivé nemoci. S cholerou již bylo hospitalizováno 16 lidí. Podle zdrojů z ministerstva zdravotnictví jsou všichni ve stabilizovaném stavu.

Průjem a zvracení

Cholera nebyla v zemi zaznamenána až do doby, kdy její epidemie vypukla loni v říjnu v Haiti, s nímž Dominikánská republika sdílí ostrov Hispaniola. V Haiti si nemoc vyžádala téměř 5000 životů a kolem 160.000 lidí se jí nakazilo.

Dominikánská republika registruje 14 mrtvých, z toho dva lidé zemřeli v uplynulých dnech. Celkem bylo ohlášeno kolem 750 nemocných.

Zárodky cholery se šíří především potravinami a vodními zdroji znečištěnými lidskými výkaly. Po krátké inkubační době se u nakaženého objeví průjem a zvracení, jež mohou vést k dehydrataci a v případě neléčení i ke smrti. Při včasném zajištění lékařské péče je cholera celkem snadno léčitelná.

Tagy: Dovolená cholera průjem

Zdroj: ČTK

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články