Zpět na články

Libanon je jedna z nejmenších zemí, ale vlajku má asi rekordní

Libanon patří k nejmenším státům světa, ale drží pravděpodobně rekord země s největším státním symbolem. Státní vlajka o velikosti 65.650 metrů čtverečních ve středu večer dorazila na bejrútské letiště. Informovala o tom dnes agentura DPA.

zdroj: Archiv

V Kuvajtu vlajku nechal vyrobit jeden libanonský obchodník. Sestává ze dvou červených horizontálních pruhů mezi nimiž je pás bílý a na něm vyobrazený zelený cedr. Měří 325 krát 202 metrů a složená váží osm tun.

Veřejnosti bude toto dílo, které bude zřejmě zaneseno do Guinnessovy knihy rekordů, představeno 10. října, tedy v den výročí 65. založení libanonské armády.

Mamutí národní konstrukce

Ambice na vytvoření největšího státního symbolu na světě dal najevo nedávno také Ázerbájdžán. V hlavním městě Baku byl začátkem září vystaven čtvrthektarový prapor široký 70 metrů, který visel na sloupu vysokém 162 metrů. Kvůli náporu kaspického vichru však musela být spuštěna do nižší polohy. Mamutí konstrukce je nicméně viditelná z každého místa v Baku.

Tamní radnice již prý obdržela potvrzení správců Guinnessovy knihy rekordů o tom, že primát vlajky v Baku jako největší na světě platí.

Tagy: vlajka Libanon

Zdroj: ČTK

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články