Zpět na články

Kansaské město se dočasně jmenuje Google

Hlavní město Kansasu Topeka se na březen neoficiálně přejmenovalo na... Google.

zdroj: Archiv

Podle amerických médií chce Topeka tímto neobvyklým krokem přilákat stejnojmenného internetového giganta, aby ho zařadil do projektu, v jehož rámci společnost nabízí některým americkým městům superrychlý internet. 

 "Je to legrace. Užíváme si," uvedl Bill Bunten, devětasedmdesátiletý starosta Topeky, který dočasnou změnu názvu prosazoval. Sám prý sice internetovému boomu příliš nerozumí a umí nanejvýš pracovat s e-mailem. Přesto věří, že firma Google v Topece rozjede byznys, a v důsledku toho nebudou z tohoto stotisícového města odcházet mladí lidé. 

Internetový gigant nedávno vyhlásil projekt, v jehož rámci nabízí americkým městům vysokorychlostní připojení k internetu, které má být až stokrát rychlejší než na jiných místech v USA. Tvrdí totiž, že rychlost internetu je v USA mnohem pomalejší než jinde na světě; to chce pomoci změnit.     "Za konkurenční cenu nabídneme služby 50.000 až 500.000 obyvatelům," hlásá firma na svých stránkách. Do pilotního projektu prý vybere jedno, nanejvýš však několik měst.  

Starosta Bunten však prý vážně nezvažuje možnost, že by se Topeka přejmenovala na Google natrvalo, pokud by si firma toto město skutečně pro svůj projekt vybrala. Topeka prý v indiánském jazyce odkazuje na místo, kde se dobře daří bramborám. A i když se prý brambory v Topece v současnosti moc nepěstují, název prý slouží dobře.

Zdroj: ČTK

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články