Zpět na články

Itálie: Kněz v roli dýdžeje roztančil věřící na pláži u moře

"Ježíš je jednička!" křičí mladý kněz za svým mixážním stolkem a pouští poslední hit Lady Gaga, na nějž se pouštějí do tance desítky jeho farníků shromážděných na improvizovaném tanečním parketu na pláži v Arenzanu na severozápadě Itálie. Uvedla to agentura AFP.

zdroj: Archiv

Třiatřicetiletý kněz Roberto Fiscer předává věřícím radostné poselství velmi nekonvenčním způsobem: "Mám pro vás poselství, které přichází rovnou z nebe: bez Ježíše by nebyla budoucnost, bez Ježíše bychom neměli lásku a radost," proklamuje za doprovodu diskohudby. A shromáždění věřících ve věku od sedmi do 77 let mu tleská.

Kněz má na sobě citronově žluté tričko, na němž je zobrazena Panna Marie s děťátkem a na němž stojí nápis: "Jste moje řeka lásky". Věřící odměňuje posledním hitem italského zpěváka Jovanottiho Baciami ancora (Polib mě ještě).

"Spojuji klasické písničky, které se hrají v nočních podnicích, s mixovanou náboženskou hudbou," říká Fiscer, který před vstupem do semináře ve třiadvaceti letech pracoval jako animátor na výletních lodích.

"Mladí lidé nejvíce milují hudbu. Prostřednictvím hudby vstupuje Ježíš do jejich srdcí," tvrdí. Setkání se konají každou středu od poloviny června.

"Někteří lidé tady v Arenzanu to považují za podivné a zarážející, ale je to vynikající, protože na těchto večírcích se scházejí děti, rodiče, celé rodiny, a to je nejdůležitější," dosvědčuje Patrizia, matka rodiny.

"Věřit v Boha neznamená, že bychom museli být smutní," říká kněz. Chce se věnovat mladým lidem, kteří se Bohu vzdálili, a jít za nimi. Proto si přivedl přátele, animátory z letovisek v okolí, kteří učí účastníky tanci.

Než Fiscer začal tyto večírky pořádat, získal posvěcení svého nadřízeného Angela Bagnaska, velmi vlivného janovského arcibiskupa, který je rovněž předsedou italské biskupské konference. "Důvěřuje mi," zdůrazňuje farář.

Tanec a hudba jsou pilíři těchto neobyčejných večírků, kde však náboženství nejde stranou. "Připomínám vám, že otec Jan je připraven vás vyzpovídat tam za slunečníky," oznamuje kněz-dýdžej mezi dvěma písničkami.

Na plážových lehátcích kněz Jan v oděvu z hrubé vlněné tkaniny přijímá zpovědi věřících a dává jim rozhřešení.
Hodinu před půlnocí se věřící rozcházejí po posledním hitu, který jim Don Roberto vybral.

Tagy: moře Itálie kněz tanec

Zdroj: ČTK

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články