Zpět na články

Dobrodruzi jeli z Moskvy do Petrohradu na střeše rychlovlaku

Dva mladé dobrodruhy v Petrohradě snesli příslušníci ruské železniční policie ze střechy vysokorychlostního spoje, který přijel z 660 kilometrů vzdálené Moskvy. Navzdory mrazivému počasí neprochladli a neutrpěli ani žádná zranění. Cesta rychlostního vlaku Sapsan trvala čtyři hodiny. 

Rychlovlak Sapsan Rychlovlak Sapsan, zdroj: wikimedia.org

Motivem cesty byl podle serveru Newsru adrenalin, vlak na trati dosahuje rychlosti místy až 240 kilometrů v hodině. Při výslechu na policii prý vypověděli, že o nebezpečí svého podniku neuvažovali. Policisté mladíkům vyměřili pokutu sto rublů (60 korun); zda museli zaplatit i jízdenku nejméně za 2300 rublů (1400 korun), ruský server neuvedl. 

Loni na jaře se podobný kousek podařil třem mladým mužům na trati z Moskvy do Vladimiru. Předloni se dva mladíci pokusili podobným způsobem přepravit z Petrohradu do Moskvy, když se řemeny přivázali do prostoru mezi vagony. Výpravčí je ale při obhlídce soupravy na jedné ze zastávek odhalil.

Dolní sněmovna ruského parlamentu počátkem letošního roku projednávala návrh na zpřísnění pokut pro "divoké" černé pasažéry, které by podle některých poslanců měly dosahovat aspoň částky 5000 rublů (3000 korun). Většina zastupitelů se ale postavila proti s argumentem, že účinnější než pokuty je osvěta. 

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články