Zpět na články

Do Egypta se vrátí naši turisté

Podle sdělení mluvčího Asociace českých cestovních kanceláří Tomio Okamury obnoví české cestovní kanceláře zájezdy do Egypta v sobotu 19. února, kdy tam odletí do dvě letadla s klienty cestovní kanceláře Exim Tours.

zdroj: Archiv

V neděli 20. února pak povezou k moři do Hurghady a Šarm aš-Šajchu dvě charterová letadla zhruba 250 turistů cestovní kanceláře Fischer.

U moře je klid

"Pakliže by se situace v egyptských letoviscích destabilizovala, tak naše cestovní kanceláře rozhodnutí přehodnotí," uvedl Okamura s tím, že nyní je v letoviscích klid.

Podle něj budou delegáti cestovních kanceláří vývoj bedlivě sledovat a při případném zhoršení bezpečnostní situace v důsledku rezignace prezidenta podniknou nezbytné kroky.

Podle Okamury Cestovní kancelář Fischer obnovila prodej zájezdů do Egypta už ve středu, Čedok počítá s obnovením prodeje podle marketingového ředitele Tomáše Brejchy nejdříve od 26. února.

Ztráta důvěry?

Stejné datum uvádí i Firo-tour. Zájezdy již obnovily například britské cestovní kanceláře. Podle Jana Papeže z Asociace cestovních kanceláří ČR do země minulou sobotu přiletělo 306 britských turistů.
Egypt navštíví ročně 170.000 českých turistů a je sedmou nejpopulárnější českou zahraniční dovolenkovou destinací.

V současné době se pohybují ztráty českých leteckých společností způsobené situací v Egyptě kolem 100 milionů Kč a ztráty cestovních kanceláří kolem 50 milionů Kč.

Ztráty však budou narůstat, jelikož nastartovat plnou důvěru turistů v tuto destinaci bude trvat delší dobu.

Zdroj: ČTK

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články