Zpět na články

75 000 diváků ze všech koutů ČR se sešlo na Znojemském historickém vinobraní

Znojemské historické vinobraní letos přilákalo více než 75.000 lidí. Návštěvnost je srovnatelná jako loni, pořadatelé jsou spokojení. Lékaři ve znojemské nemocnici ošetřili v souvislosti s vinobraním 12 lidí, žádné vážné zranění ale nezaznamenali. Dnes to řekl ředitel pořádající Znojemské besedy Dušan Varga. 

Vinobraní ve Znojmě Vinobraní ve Znojmě, zdroj: Mediafax

Mezi zraněné se zařadil také jeden z účinkujících v sobotním kostýmním průvodu. Muž, který představoval trestance, nešťastně upadl a poranil si hlavu. "Byla z toho naštěstí jen boule," uvedl Varga. 

V pátek do jihomoravského města přijelo asi 15.000 lidí. V sobotu byla návštěvnost výrazně větší. Zákaz prodeje tvrdého alkoholu atmosféru podle pořadatelů příliš neovlivnil. Lidé do Znojma přijíždějí především za vínem a burčákem. 

Znojemské historické vinobraní patří k největším akcím svého druhu. Celý historický střed města každoročně zaplní stánky a mázhauzy, návštěvníky baví kejklíři, divadelníci, šermíři i známí muzikanti. Tradičním zlatým hřebem slavností je průvod s postavami Jana Lucemburského a jeho manželky Elišky Přemyslovny. Letos šlo v průvodu 400 účinkujících a 35 koní. 

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články